Wybór serwisu turbosprężarek samochodowych – czym się kierować?
Moda na nisko litrażowe silniki zwiększyła popyt na turbosprężarki samochodowe, celem rekompensaty mocy samochodów. Rosnąca liczba aut wyposażonych w turbosprężarki generuje coraz większe zapotrzebowanie na usługi ich serwisowania. Prawidłowe użytkowanie gwarantuje lata niezawodnej pracy turbiny, jednakże żaden sprzęt nie jest wieczny. Nawet najbardziej zadbany egzemplarz w końcu będzie musiał trafić pod lupę fachowców, którzy w profesjonalny sposób go zregenerują.
Powody awarii turbosprężarek
Jedną z głównych przyczyn awarii turbosprężarki jest jej nieprawidłowe eksploatowanie. Chyba najczęstszym błędem kierowców, jest natychmiastowe gaszenie auta po zakończonej dynamicznej jeździe. Nie pozwalając po takiej jeździe turbinie się schłodzić, zdecydowanie skracamy jej życie. Drugi bardzo poważny błąd to nie pozwalanie się jej rozgrzać. Jazda na bardzo wysokich obrotach, niedługo po odpaleniu samochodu również nie wróży naszemu turbo zbyt dobrze. Niewielka ilość czasu poświęcona edukacji w prawidłowy sposób obchodzenia się z turbosprężarką samochodową powinna znacznie zmniejszyć ryzyko jej awarii.
Kiedy powinniśmy udać się do serwisu
Symptomami które powinny wzmożyć naszą uwagę czy aby wszystko działa poprawnie i nie powinniśmy udać się do serwisu, są na przykład niepokojące dźwięki odbiegające od normy. Zbyt gęsty dym z rury wydechowej, znacząco zmniejszone osiągi naszego auta, olej silnikowy który ubywa w zbyt szybkim tempie. Wszystkie te problemy, powinny skutkować prędką konsultacją w dobrym serwisie turbosprężarek samochodowych.
Wybór serwisu
Regeneracja turbiny jest zadaniem dla profesjonalistów z odpowiednią wiedzą i narzędziami. Serwis turbosprężarki wiąże się z bardzo precyzyjnymi pomiarami i naprawami, dlatego nasz wybór serwisu powinien być roztropny i poprzedzony sprawdzeniem rzetelności zakładu. Dzięki odpowiedniemu wyborowi trafimy na fachowców, którzy poprzez swoją dokładność, używanie oryginalnych i dobrze dobranych części, dadzą turbinie drugie życie. Ufanie pustym sloganom czy tylko niskiej cenie, może źle się odbić na naszym samochodzie.