Czyszczenie FAP Szczecin


Fachowe czyszczenie FAP w Szczecinie

Czyszczenie filtru cząsteczek stałych FAP

Mokry filtr cząstek stałych pozwala ograniczyć szkodliwość spalin samochodowych. Dzięki niemu usuwane są pozostałości oleju napędowego, węgla i tlenki. Dzieje się to pod wpływem wysokiej temperatury spalin, która pozwala na wypalenie cząstek. Podniesienie temperatury jest możliwe dzięki wysokiej prędkości, dlatego długotrwała jazda w warunkach miejskich i słaba kondycja silnika może sprzyjać uszkodzeniu filtru.

Filtr FAP wymaga okresowego uzupełniania płynu katalitycznego o czym poinformować nas powinien odpowiedni komunikat na desce rozdzielczej. Podstawową, najczęstszą awarią tej części jest zapchanie cząstkami stałymi (m. in. sadzą) co możemy zaobserwować przez stratę mocy samochodu, problemy z przyspieszaniem. Po czasie określonym przez producenta jednak jako część eksploatacyjna powinien zostać wymieniony. W wielu zakładach FAP może zostać usunięty, lecz wiążę się to z wielokrotnym wzrostem emisji spalin, w konsekwencji czego pojazd nie spełnia norm emisji. Wycięcie filtru jest w Polsce nielegalne, a wymiana może nas słono kosztować - nawet 4500zł. A więc jak zadbać o samochód i środowisko nie wydając kroci?

Nasza firma oferuje usługę regeneracji filtru FAP w poprzez czyszczenie za pomocą czyszczących środków chemicznych, które rozpuszczają i rozbijają zalegające cząstki. Po wykonanej usłudze część odzyskuje pełną drożność i może służyć przez kolejny okres (w zależności od eksploatacji pojazdu). Filtr nie jest rozcinany, nie naruszamy jego fabrycznej struktury. Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ ochrania nas przed konsekwencjami prawnymi i bardzo dużymi kosztami wymiany FAP. Jeżeli posiadasz samochód osobowy, dostawczy, ciężarowy, maszynę rolniczą czy budowlaną.

Nasza firma oferuje usługę regeneracji filtru FAP w poprzez czyszczenie za pomocą czyszczących środków chemicznych, które rozpuszczają i rozbijają zalegające cząstki. Po wykonanej usłudze część odzyskuje pełną drożność i może służyć przez kolejny okres (w zależności od eksploatacji pojazdu). Filtr nie jest rozcinany, nie naruszamy jego fabrycznej struktury. Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ ochrania nas przed konsekwencjami prawnymi i bardzo dużymi kosztami wymiany FAP. Jeżeli posiadasz samochód osobowy, dostawczy, ciężarowy, maszynę rolniczą czy budowlaną.Regeneracja
turbosprężarekRegeneracja
osprzętu turbinSkup i sprzedaż
turbosprężarekSerwis turbosprężarek


Nasze usługi obejmują kompleksową naprawę turbosprężarek oraz precyzyjne czyszczenie filtrów cząstek stałych. Podczas pracy wykorzystujemy wysokiej klasy urządzenia z nowoczesnego parku maszyn, które pozwalają na zwiększenie efektywności oraz zoptymalizowanie procesu regeneracji.

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania!


Skontaktuj się z namiAdres siedziby

TurboPort Sp. z o.o.
ul. Hrubieszowska 1
71-047 Szczecin
NIP: 852-26-18-140
KRS: 0000596322
REGON: 363494720


Zadzwoń teraz

+48 603 100 002
+48 603 100 234
+49 177 777 56 96

Doradzimy, podpowiemy i rozwiążemy Twój problem.


Jesteśmy do Twojej dyspozycji 6 dni w tygodniu:

Pon. - Pt.: 9:00 - 16:00
Sob.: 10:00 - 12:00

Darmowa wycena