Czyszczenie filtra DPF Szczecin


Innowacyjne czyszczenie filtra DPF w Szczecinie

Każdy samochód z silnikiem wysokoprężnym powinien posiadać zamontowany filtr cząstek stałych. Ma to swoje uzasadnienie w tym, że silnik diesla generuje sporo cząstek sadzy oraz innych równie szkodliwych pyłów. Tym samym posiadając filtr DPF da się zatrzymać wszystkie trujące cząstki i doprowadzić do ich spalenia wewnątrz filtra. Tylko tak można zatroszczyć się o naturalne środowisko i o zdrowie ludzi oraz zwierząt. Są jednak sytuacje, że nasz filtr nie pracuje tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Na szczęście decydując się na wyczyszczenie go, możemy przywrócić mu nowe życie.

Jak sprawdzić, czy filtr DPF jest sprawny?

Z całą pewnością jednym z symptomów ostrzegawczych, że dzieje się coś złego z filtrem DPF, powinna być świecąca się żółta kontrolka ostrzegawcza. Warto wtedy zgłosić się do serwisu samochodowego, aby wykonać regenerację filtra DPF. Jeszcze kilka lat temu przy tego rodzaju usterce posiadacza samochodu czekały spore wydatki, gdyż jedynym rozwiązaniem był zakup nowego filtra. Niestety zakup był konieczny, bo bez tego pojazd nie mógł być dopuszczony do ruchu. Dziś jednak bez trudu da się wykonać czyszczenie filtra i tym samym można zaoszczędzić nieco pieniędzy.

Na czym polega czyszczenie filtra DPF?

Jak już to zostało na wstępie wspomniane filtr cząstek stałych, jest urządzeniem mającym za zadanie zatrzymanie sadzy oraz popiołu, aby nie wydostawały się one ze spalinami. Sprawny filtr radzi sobie z tym doskonale, lecz wraz z eksploatacją jest to coraz trudniejsze. Dochodzi do jego zatkania przez zanieczyszczenia i jedynie wymiana na nowy lub regeneracja starego może poprawić sytuację. Warsztaty samochodowe mają coraz lepszy sprzęt i tym samym możliwa jest gruntowna regeneracja bez nadmiernego obciążenia dla domowego budżetu. Jedną z bardziej efektywnych opcji mających na celu czyszczenie filtra DPF jest regeneracja ciśnieniowa i ma ona miejsce w specjalnej maszynie. Przed przystąpieniem do tego procesu sprawdza się stan filtra, a po czyszczeniu analizuje się jego parametry, które powinny być zgodne z tymi dla nowych urządzeń.

Początkowym etapem reperacji filtra jest oczywiście jego demontaż, a w dalszej części przechodzi się do jego moczeni w specjalnej substancji. Chodzi tu o to, aby wstępnie poddać powierzchnię filtra czyszczeniu poprzez rozpuszczanie nagromadzonej w nim sadzy. Czas moczenia filtra jest oczywiście uzależniony od stopnia jego zabrudzenia. Kluczowym punktem regeneracji każdego filtra DPF jest jednak proces płukania go pod wysokim ciśnieniem. Zwykle przebywa on w maszynie czyszczącej około 1-3 godziny, co oczywiście zależy od skali zabrudzeń.

Warto skorzystać w tym z profesjonalnych warsztatów, bo ich praca zagwarantuje nam parametry filtra niczym nieustępujące nowemu urządzeniu.Regeneracja
turbosprężarekRegeneracja
osprzętu turbinSkup i sprzedaż
turbosprężarekSerwis turbosprężarek


Nasze usługi obejmują kompleksową naprawę turbosprężarek oraz precyzyjne czyszczenie filtrów cząstek stałych. Podczas pracy wykorzystujemy wysokiej klasy urządzenia z nowoczesnego parku maszyn, które pozwalają na zwiększenie efektywności oraz zoptymalizowanie procesu regeneracji.

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania!


Skontaktuj się z namiAdres siedziby

TurboPort Sp. z o.o.
ul. Hrubieszowska 1
71-047 Szczecin
NIP: 852-26-18-140
KRS: 0000596322
REGON: 363494720


Zadzwoń teraz

+48 603 100 002
+48 603 100 234
+49 177 777 56 96

Doradzimy, podpowiemy i rozwiążemy Twój problem.


Jesteśmy do Twojej dyspozycji 6 dni w tygodniu:

Pon. - Pt.: 9:00 - 17:00
Sob.: 10:00 - 14:00

Darmowa wycena