Czyszczenie filtra DPF Szczecin


Czyszczenie filtra DPF w Szczecinie

Każdy samochód z silnikiem wysokoprężnym w Szczecinie powinien posiadać zamontowany filtr cząstek stałych. Ma to swoje uzasadnienie w tym, że silnik diesla generuje sporo cząstek sadzy oraz innych równie szkodliwych pyłów. Tym samym posiadając filtr DPF da się zatrzymać wszystkie trujące cząstki i doprowadzić do ich spalenia wewnątrz filtra. Tylko tak można zatroszczyć się o naturalne środowisko i o zdrowie ludzi oraz zwierząt. Są jednak sytuacje, że nasz filtr nie pracuje tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Na szczęście decydując się na wyczyszczenie go, możemy przywrócić mu nowe życie.

Jak sprawdzić w firmie Turboport, czy filtr DPF jest sprawny?

Z całą pewnością jednym z symptomów ostrzegawczych, że dzieje się coś złego z filtrem DPF, powinna być świecąca się żółta kontrolka ostrzegawcza. Warto wtedy zgłosić się do serwisu samochodowego Turboport, aby wykonać regenerację filtra DPF. Jeszcze kilka lat temu przy tego rodzaju usterce posiadacza samochodu czekały spore wydatki, gdyż jedynym rozwiązaniem był zakup nowego filtra. Niestety zakup był konieczny, bo bez tego pojazd nie mógł być dopuszczony do ruchu. Dziś jednak bez trudu da się wykonać czyszczenie filtra DPF w Szczecinie i tym samym można zaoszczędzić nieco pieniędzy.

Czyszczenie DPF Szczecin cena

Na czym polega czyszczenie filtra DPF?

Jak już to zostało na wstępie wspomniane filtr cząstek stałych, jest urządzeniem mającym za zadanie zatrzymanie sadzy oraz popiołu, aby nie wydostawały się one ze spalinami. Sprawny filtr radzi sobie z tym doskonale, lecz wraz z eksploatacją jest to coraz trudniejsze. Dochodzi do jego zatkania przez zanieczyszczenia i jedynie wymiana na nowy lub regeneracja starego może poprawić sytuację. Warsztaty samochodowe mają coraz lepszy sprzęt i tym samym możliwa jest gruntowna regeneracja filtra dpf w Szczecinie bez nadmiernego obciążenia dla domowego budżetu. Jedną z bardziej efektywnych opcji mających na celu czyszczenie filtra DPF Szczecin jest regeneracja ciśnieniowa i ma ona miejsce w specjalnej maszynie. Przed przystąpieniem do tego procesu sprawdza się stan filtra, a po czyszczeniu analizuje się jego parametry, które powinny być zgodne z tymi dla nowych urządzeń. Cena wykonania tego typu usługi w Turboport jest na konkurencyjnym poziomie, dlatego kontakt z serwisem powinien odbyć się bez zbędnej zwłoki czasowej aby nie dopuścić do poważniejszych awarii.

Początkowym etapem reperacji filtra jest oczywiście jego demontaż, a w dalszej części przechodzi się do jego moczeni w specjalnej substancji. Chodzi tu o to, aby wstępnie poddać w mieście Szczecin powierzchnię filtra czyszczeniu poprzez rozpuszczanie nagromadzonej w nim sadzy. Czas moczenia filtra jest oczywiście uzależniony od stopnia jego zabrudzenia. Kluczowym punktem regeneracji każdego filtra DPF jest jednak proces płukania go pod wysokim ciśnieniem. Zwykle przebywa on w maszynie czyszczącej około 1-3 godziny, co oczywiście zależy od skali zabrudzeń.

Warto skorzystać w tym z profesjonalnych warsztatów, bo ich praca zagwarantuje nam parametry filtra niczym nieustępujące nowemu urządzeniu.

czyszczenie dpf szczecin

Czyszczenie filtra cząstek stałych DPF Szczecin

Filtr cząstek stałych jest stosowany w silnikach Diesela, wymaga dość częstego czyszczenia w Szczecinie, dlatego że się zapycha. W takiej sytuacji nie należy odsuwać sprawy na bok lecz działać i to natychmiast, ponieważ może to doprowadzić do unieruchomienia auta oraz konieczności wymiany filtra. Cena tego podzespołu potrafi dochodzić do kilkunastu złotych, więc lepiej zadbać o niego niż potem żałować.

Przyczyn zapychania filtru

Główną przyczyną zapchania filtra jest nieregularna jazda samochodem w miejscowości Szczecin i nie tylko. W tym etapie silnik nie osiąga optymalnej temperatury spalania, która jest konieczna do wypalania cząstek sadzy znajdującej się w wewnątrz filtru, przez co zostaje on zapchany. Gdy komputer pokładowy wykryje że filtr jest zapełniony w około 50%, zaczyna dostarczać paliwo tylko i wyłącznie do spalania wewnątrz niego. W tym momencie zaczyna się proces wypalania nadmiaru cząstek lecz jeśli będzie on przebiegał w sposób niepożądany czyli prowadzony jedynie w warunkach miejskich, przyniesie skutek odwrotny do zamierzonego. Dostarczane paliwo nie będzie się spalać we właściwy sposób a jego resztki zaczną spływać po ściankach cylindrów i mieszać się z olejem silnikowym, co w konsekwencji doprowadzi do pogorszenie się jego właściwości oraz w tym przypadku wymiany na nowy.

Jak czyścić filtr cząstek stałych?

Jedną z metod na wyczyszczenie filtra cząsteczek stałych w Szczecinie jest już wcześniej wspominane przepalenie go podczas jazdy w trasie. Podczas tego procesu samochód musi się poruszać z jednostajną prędkością przez dłuższy odcinek drogi, aby umożliwić odpowiednie wypalanie filtra. Oprócz wyżej wymienionej formy, istnieją jeszcze inne rodzaje omawianej usługi w serwisie Turboport:

  • Wypalanie w trybie serwisowym
  • Czyszczenie chemiczne filtra DPF w Szczecinie
  • Ręczne czyszczenie

DPF Szczecin opinie

Serwisowe wypalanie to tzw. wypalanie wymuszone, polega ono na tym, że silnik samochodu zostaje wprowadzony w odpowiedni tryb pracy, w którym temperatura w wnętrzu filtra osiąga nawet 600 stopni C. Metoda jest bardzo skuteczna, potrafi nawet oczyścić filtr w 70%. Jednak tak wysoka wartość temperatury może doprowadzić do pożaru. Większość serwisów wymaga nawet od klienta podpisania specjalnego oświadczenia, że zdaje on sobie sprawę z możliwych konsekwencji tego zabiegu. Natomiast chemiczne czyszczenie filtra DPF Szczecin, które zwane jest jego regeneracją polega na wprowadzeniu do niego specjalnej mieszanki mającej na celu rozpuszczenie sadzy i wypłukanie jej z układu. Do ręcznego czyszczenia DPF w firmie mającej pozytywne opinie od klientów Turboport używa się różnego rodzaju preparatów, które zmniejszają ilości sadzy, nie wymaga on wymontowywania filtra. Jedynym zaleceniem jest wykonywanie operacji na zimny filtrze. Niestety ta metoda nie jest zbyt efektywna i wymaga częstego powtarzania aniżeli dwie poprzednie.

Warto zadbać o filtr i regularnie go czyść samemu przy pomocy różnych środków lub zlecieć to komuś innemu. Inaczej będziemy musieli wydać nie małe pieniądze na nowy filtr, która można by przeznaczyć na zupełnie inny cel. Często naprawa filtra DPF jest o wiele tańsza niż wymiana całego podzespołu.

czyszczenie filtra cząsteczek stałych w szczecinie


Regeneracja
turbosprężarekRegeneracja
osprzętu turbinSkup i sprzedaż
turbosprężarekSerwis turbosprężarek


Nasze usługi obejmują kompleksową naprawę turbosprężarek oraz precyzyjne czyszczenie filtrów cząstek stałych. Podczas pracy wykorzystujemy wysokiej klasy urządzenia z nowoczesnego parku maszyn, które pozwalają na zwiększenie efektywności oraz zoptymalizowanie procesu regeneracji.

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania!


Skontaktuj się z namiAdres siedziby

TurboPort Sp. z o.o.
ul. Hrubieszowska 1
71-047 Szczecin
NIP: 852-26-18-140
KRS: 0000596322
REGON: 363494720


Zadzwoń teraz

+48 603 100 002
+48 603 100 234
+49 177 777 56 96

Doradzimy, podpowiemy i rozwiążemy Twój problem.


Jesteśmy do Twojej dyspozycji 6 dni w tygodniu:

Pon. - Pt.: 9:00 - 16:00
Sob.: 10:00 - 12:00

Darmowa wycena