Regeneracja FAP Szczecin


Umiejętna regeneracja FAP Szczecin

Każdy samochód z silnikiem diesla wyprodukowany po 2009 roku wyposażony jest w filtr cząstek stałych w skrócie DPF lub FAP. Zadaniem takiego filtra jest oczyszczenie spalin z szczególnie szkodliwych cząstek sadzy i popiołu. Gromadzące się w filtrze zanieczyszczenia powodują stopniowe zapychanie i utratę wydajności. W momencie osiągnięcia przez filtr krytycznego poziomu wypełnienia popiołem, komputer pokładowy sygnalizuje błąd w układzie oczyszczenia spalin. Następuje to po przejechaniu autem ok. 80 000 - 140 000 km należy się taki filtr wymienić, co może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Niektóre warsztaty proponują usunięcie filtra z układu wydechowego, jest to jednak nielegalne. Jedynym skutecznym a przy tym niedrogim sposobem naprawy zapchanego filtra cząstek stałych jest regeneracja.

W procesie regeneracji filtr DPF lub katalizator zostaje oczyszczony z wszystkich zalegających w nim osadów. Czyszczenie jest przeprowadzane w najnowszych technologicznie urządzeniach. Automatyzowany proces kilkukrotnego płukania w obu kierunkach wodą w odpowiednio dobranej temperaturze i ciśnieniu, gwarantuje całkowite usunięcie sadzy, popiołu oraz resztek oleju i ceru. Proces jest całkowicie bezpieczny dla filtra - monolit DPF zostaje nienaruszony: nie jest rozcinana ani spawana obudowa filtra. Przed i po regeneracji przeprowadzana jest kompleksowa diagnostyka - przepływ i stan ciśnienia - i programowanie parametrów po regeneracji. Demontaż i montaż filtra w samochodzie może odbywać się w warsztacie lub można dostarczyć sam DPF lub katalizator. Aby regeneracja mogła się odbyć, filtr nie może być uszkodzony ani wcześniej spawany.

Wstępnie DPF jest badany pod kątem przepustowości, poprzez pomiar ciśnienia powietrza wdmuchiwanego do filtra. Im wyższa wartość ciśnienia, tym większe jest zabrudzenie filtra. Wartość ta jest widoczna na wydruku. Urządzenie w pierwszym etapie czyszczenia oczyszcza filtr wstecznym płukaniem wodą. Cyklicznie zmienia się ciśnienie przy znacznym przepływie wody trwającym kilka sekund. Pulsacja ciśnienia powoduje za każdym razem odrywanie nowej partii zanieczyszczeń. Drugi etap to czyszczenie w kierunku zgodnym z przepływem spalin. Używa się tutaj dodatkowych środków chemicznych, które pomagają odkleić trudniejsze do usunięcia zabrudzenia. Kolejny etap to ponowne czyszczenie wsteczne, aby usunąć pozostałe osady z filtra. Ostatnim etapem jest suszenie gorącym powietrzem przez ok. 30 min. Po tym czasie następuje ponowny pomiar przepustowości filtra a otrzymana wartość z pomiaru ciśnienia jest wydrukowana. Po skutecznym procesie regeneracji filtr jest montowany z powrotem w pojeździe lub odsyłany do klienta. Aby komputer pokładowy działał prawidłowo, ważne jest, aby przeprowadzić aktualizację parametrów przy pomocy specjalistycznych testerów usterek.

Regeneracja w tej metodzie przywraca w 98% parametry i właściwości filtra. Jest to tańsza i najbardziej optymalna alternatywa dla kosztownej wymiany lub nielegalnego wycięcia filtra. Dodatkowo zadbano o ekologię - auto nadal emituje mniej szkodliwych spalin, a popiół i pozostałe wypłukane zanieczyszczenia zostają przechwycone przez filtry w urządzeniu czyszczącym i w późniejszym czasie oddane do utylizacji a nie trafiają do kanalizacji.Regeneracja
turbosprężarekRegeneracja
osprzętu turbinSkup i sprzedaż
turbosprężarekSerwis turbosprężarek


Nasze usługi obejmują kompleksową naprawę turbosprężarek oraz precyzyjne czyszczenie filtrów cząstek stałych. Podczas pracy wykorzystujemy wysokiej klasy urządzenia z nowoczesnego parku maszyn, które pozwalają na zwiększenie efektywności oraz zoptymalizowanie procesu regeneracji.

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania!


Skontaktuj się z namiAdres siedziby

TurboPort Sp. z o.o.
ul. Hrubieszowska 1
71-047 Szczecin
NIP: 852-26-18-140
KRS: 0000596322
REGON: 363494720


Zadzwoń teraz

+48 603 100 002
+48 603 100 234
+49 177 777 56 96

Doradzimy, podpowiemy i rozwiążemy Twój problem.


Jesteśmy do Twojej dyspozycji 6 dni w tygodniu:

Pon. - Pt.: 9:00 - 16:00
Sob.: 10:00 - 12:00

Darmowa wycena