Regeneracja filtra DPF Szczecin


Kompetentna regeneracja DPF w Szczecinie – czyszczenie i naprawa filtra cząsteczek stałych

Zanim zaczniemy o regeneracji filtra DPF w Szczecinie, może dla osób, które są mniej zorientowane w temacie wyjaśnimy, w ogóle co to znaczy.

DPF to nic innego jak filtr cząstek stałych, znajdziemy go głównie w samochodach z silnikiem Diesla, stosuje się je w celu ograniczenia nadmiernej emisji szkodliwych gazów i cząstek stałych do atmosfery, powstają one podczas spalania paliwa przez silnik. Filtr DPF ma dwie zasadnicze funkcje, po pierwsze zatrzymuje cząstki stałe wydobywające się z silnika, a po drugie wypala je wewnątrz. Jednak, gdy użytkujemy nasz samochód np. w Szczecinie, filtr DPF podobnie jak inne części ulega zużyciu, a jego wymiana na nowy jest dość kosztownym zabiegiem. Co zrobić, gdy na naszej desce rozdzielczej pojawi się kontrolka sygnalizująca awarię elementu?

Co się w ogóle wydarzyło, dlaczego nasz filtr DPF ulega awarii w Szczecinie?

Budowa filtra cząsteczek stałych DPF jest bardzo prosta, stalowa obudowa z ceramicznym wkładem, który składa się z naprzemiennie ułożonych, z jednej strony zaślepionych kanalików. Wpadające do kanalików gazy przenikają przez porowate ściany, nie wszystko jest idealne, pojawia się problem. Po długotrwałym użytkowaniu osadza się sadza, która niestety nie może wydostać się z filtra cząsteczek stałych. Gdy filtr DPF zostanie rozgrzany, cząstki sadzy ulegają spaleniu, jednak pozostaje bardzo charakterystyczny rudy popiół. Niestety powolnymi krokami dochodzimy do momentu, gdy nasz filtr DPF ulega zużyciu. Na rynku od pewnego czasu pojawiło się rozwiązanie godne uwagi, od 2018 nielegalne usunięcia odeszły w zapomnienie, a teraz filtr DPF można oddać do tzw. pralni, regeneracji.

Jak wygląda urządzenie do czyszczenia filtrów DPF? Sprzęt swoim działaniem przypomina pralko – suszarkę. Jednak nie każdy uszkodzony filtr cząsteczek stałych nadaje się do regeneracji. Fachowcy w firmie Turboport oceniają czy jest szansa na naprawę filtra DPF. Wspomniane czyszczenie filtra DPF Szczecin to często dużo korzystniejsze rozwiązanie niż zakup nowego elementu. Czy nie ma uszkodzeń chemicznych lub mechanicznych, gdy ocena będzie pozytywna można podejść do działania. Po pierwsze zaślepiane są otwory przez, które ucieka ciśnienie, a następnie filtr DPF zostaje umieszczony w maszynie. Uderzenia gorącej wody pod odpowiednim ciśnieniem wypłukują wszystkie zanieczyszczenia, jak popioły, sadza, olej. Tak w skrócie wygląda pierwszy etap, gdy zostanie zakończony następuje drugi, jakim jest suszenie, a następnie sprawdzenie parametrów.

Profesjonalna regeneracja filtra DPF nie jest tania, możemy liczyć się z wydatkiem rzędu 500 złotych jeżeli mowa o profesjonalnie wykonanej usłudze, jednak zawsze jest to znacząco mniejszy koszt niż zakup nowego elementu. Zachęcamy do skontaktowania się z firmą Turboport w Szczecinie, aby skorzystać z niższej ceny takowej usługi związanej z czyszczeniem lub naprawą filtra cząsteczek stałych DPF jednocześnie posilając się wiedzą specjalistów z zakresu regeneracji tego rodzaju podzespołów.


Nasze usługi obejmują kompleksową naprawę turbosprężarek oraz precyzyjne czyszczenie filtrów cząstek stałych. Podczas pracy wykorzystujemy wysokiej klasy urządzenia z nowoczesnego parku maszyn, które pozwalają na zwiększenie efektywności oraz zoptymalizowanie procesu regeneracji.

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania!


Skontaktuj się z namiAdres siedziby

TurboPort Sp. z o.o.
ul. Hrubieszowska 1
71-047 Szczecin
NIP: 852-26-18-140
KRS: 0000596322
REGON: 363494720


Zadzwoń teraz

+48 603 100 002
+48 603 100 234
+49 177 777 56 96

Doradzimy, podpowiemy i rozwiążemy Twój problem.


Jesteśmy do Twojej dyspozycji 6 dni w tygodniu:

Pon. - Pt.: 9:00 - 16:00
Sob.: 10:00 - 12:00

Darmowa wycena