Regeneracja KAT Szczecin


Perfekcyjna regeneracja KAT w Szczecinie

Obecnie każdy samochód wyposażony jest w katalizator - również modele z silnikiem diesla. Jego zadaniem jest eliminacja ze spalin toksycznych związków chemiczny, sprzyjając tym ochronie środowiska naturalnego. Pomimo niekorzystnych warunków w jakich on pracuje(duża różnica temperatura, wilgoć oraz niekorzystne położenie wpływające na ryzyko uszkodzeń mechanicznych), cechuje się on dobrą wytrzymałością. Większość egzemplarzy wytrzymuje przebieg rzędu 200-250 tyś. km., choć pewnie często będzie się to wiązać z pogorszeniem jakości oczyszczania spalin, czego będziemy mogli się dowiedzieć między innymi podczas badania technicznego pojazdu. Co wtedy? Jeśli nie spełniamy norm dotyczących emisji spalin pozostają nam 2 opcje. Wymiana bądź regeneracja. Wymiana często wiąże się ze sporymi kosztami, zamienniki istnieją lecz nie zawszę jesteśmy w stanie je zamontować. Czy będziemy wtedy zmuszeni do zakupu oryginalnej części, której koszt często przekracza kilka tysięcy złotych? Niekoniecznie. Pozostaje nam opcja regeneracji katalizatora.

Cały proces regeneracji trwa zazwyczaj do kilku dni a właścicielowi pojazdu często pozwala zaoszczędzić nie małą kwotę. Jedną z częściej występujących awarii katalizatora jest uszkodzenie monolitu konstrukcji (rdzenia), przez co katalizator przestaje spełniać swoje właściwości. Proces regeneracji w tym przypadku to nic innego jak wymienia rdzenia konstrukcji na nowy. Musimy pamiętać, iż w większości przypadków regeneracja będzie wiązała się ze spawaniem starego katalizatora co może sprawić iż ten element będzie w przyszłości dużo bardziej podatny na uszkodzenia mechaniczne. Szacuje się że dzięki podjęci decyzji o regeneracji katalizatora właściciel pojazdy może zaoszczędzić około 50% ceny oryginalnej części co w wielu przypadkach będzie stanowiło dość sporą kwotę. Zazwyczaj regeneracji będą poddawane kilkunastoletnie katalizatory z dużymi przebiegami, dlatego też przy okazji regeneracji tego elementu pokusić się o wymianę sondy lambda. Koszt całego zabiegu znacznie się nie zwiększy, a według wielu fachowców szanse na poprawne działanie sondy po 10 latach są bardzo nie wielkie, jeśli natomiast nie mamy pewności co do wymiany tego elementu zawsze działanie starej sondy możemy sprawdzić analizatorem spalin aby uniknąć niepotrzebnych wydatków.Regeneracja
turbosprężarekRegeneracja
osprzętu turbinSkup i sprzedaż
turbosprężarekSerwis turbosprężarek


Nasze usługi obejmują kompleksową naprawę turbosprężarek oraz precyzyjne czyszczenie filtrów cząstek stałych. Podczas pracy wykorzystujemy wysokiej klasy urządzenia z nowoczesnego parku maszyn, które pozwalają na zwiększenie efektywności oraz zoptymalizowanie procesu regeneracji.

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania!


Skontaktuj się z namiAdres siedziby

TurboPort Sp. z o.o.
ul. Hrubieszowska 1
71-047 Szczecin
NIP: 852-26-18-140
KRS: 0000596322
REGON: 363494720


Zadzwoń teraz

+48 603 100 002
+48 603 100 234
+49 177 777 56 96

Doradzimy, podpowiemy i rozwiążemy Twój problem.


Jesteśmy do Twojej dyspozycji 6 dni w tygodniu:

Pon. - Pt.: 9:00 - 16:00
Sob.: 10:00 - 12:00

Darmowa wycena